PEACE PILGRIM TANRI HAKKINDA KONUŞUYOR (Barış yolu şudur: Kötülüğü iyiyle, yalanı gerçekle ve nefreti sevgiyle yen)

Lisede son sınıftayken Tanrı’yı ​​aramaya başladım, ancak tüm çabalarım dışa dönüktü. Sorgulamaya başladım, “Tanrı nedir? Tanrı nedir? ” Çok meraklıydım ve birçok insana birçok soru sordum, ancak hiçbir yanıt almadım! Ancak pes edecek değildim. Entelektüel olarak dışarıda Tanrı’yı ​​bulamadım, bu yüzden başka bir yaklaşım denedim. Köpeğimle uzun bir yürüyüş yaptım ve bu soru üzerine derinlemesine düşündüm. Sonra yatağa gittim ve üzerinde uyudum. Ve sabah, cevabımı hala küçük bir sesle içeriden aldım. 

Şimdi benim lise cevabım çok basit bir cevaptı – biz insanlar evrendeki, hepimizin kapasitesinin ötesinde olan her şeyi bir araya topluyoruz ve tüm bu şeylere hep birlikte Tanrı adını veriyoruz. Bu beni bir arayışa soktu. Ve yaptığım ilk şey bir ağaca bakmak oldu ve bir tane var dedim Birlikte çalışan hepimiz o tek ağacı oluşturamazdık ve ağaç gibi görünse bile büyümezdi. Arkamızda yaratıcı bir güç var. Sonra geceleri sevgili yıldızlarıma baktım ve bir tane daha var. Gezegenleri yörüngelerinde tutan sürekli bir güç var. 

Evrende meydana gelen tüm değişiklikleri izledim. O sırada bir deniz fenerinin denize girmesini engellemeye çalışıyorlardı. Sonunda onu iç bölgelere taşıdılar ve kurtardıklarını söylediler. Ama tüm bu değişiklikleri fark ettim ve başka bir şey var dedim Evrende sürekli değişime motive eden bir şey var. 

İçimden doğrulamaya ulaştığımda, en yüksek ışığıma dokunduğumu şüphenin ötesinde biliyordum. 

Entelektüel olarak Tanrı’ya birçok kez gerçek olarak dokundum ve duygusal olarak Tanrı’ya aşk olarak dokundum. Tanrı’ya iyilik olarak dokundum. Tanrı’ya şefkat olarak dokundum. Bana öyle geldi ki, Tanrı yaratıcı bir güç, motive edici, her şeyi kapsayan bir zeka, her zaman var olan, her şeyi kaplayan bir ruh – evrendeki her şeyi birbirine bağlayan ve her şeye hayat veren. Bu Tanrı’yı ​​yaklaştırdı. Tanrı’nın olmadığı yerde olamazdım. Tanrı’nın içindesiniz. Tanrı senin içinde.


Tanrıyı biliyor musun? Evrenin her yerinde olduğu gibi içimizde de tezahür eden, kendimizden daha büyük bir gücün olduğunu biliyor musunuz? Buna Tanrı diyorum. Tanrı’yı ​​tanımanın, Tanrı’nın sürekli rehberliğine sahip olmanın, Tanrı’nın varlığının sürekli farkında olmanın ne demek olduğunu biliyor musunuz? Tanrı’yı ​​bilmek, tüm insanlara ve tüm yaratımlara sevgiyi yansıtmaktır. Tanrı’yı ​​bilmek, içinde huzuru hissetmektir – herhangi bir durumla yüzleşmenizi sağlayan bir sakinlik, bir dinginlik, bir sarsılmazlık. Tanrı’yı ​​bilmek, o kadar sevinçle doludur ki, köpürür ve dünyayı kutsasın. 

Şimdi tek bir arzum var: Tanrı’nın isteğini benim için yapmak. Çatışma yok. Tanrı bana bir hac yolculuğuna çıkmam için rehberlik ettiğinde bunu memnuniyetle yaparım. Tanrı bana başka şeyler yapmam için rehberlik ettiğinde, onları da aynı şekilde seve seve yaparım. Yaptığım şey bana eleştiri getirirse, başımı eğmeden alırım. Yaptığım şey bana övgü getirirse, onu hemen Tanrı’ya iletirim, çünkü ben yalnızca Tanrı’nın işi yaptığı araçım. Tanrı bana güç verilen bir şeyi yapmam için rehberlik ettiğinde, bana tedarik verilir, bana yol gösterilir. Bana söyleyecek sözler verildi. Yol kolay da olsa zor da olsa Tanrı’nın sevgisinin, huzurunun ve sevincinin ışığında yürüyorum ve şükran ve övgü mezmurlarıyla Tanrı’ya dönüyorum. Bu, Tanrı’yı ​​bilmek içindir. Ve Tanrı’yı ​​bilmek büyükler için mahfuz değildir. Senin ve benim gibi küçükler için. 

Tanrıyı sadece arayacaksanız – ilahi kanunlara itaat ederek, insanları severek, öz iradeden, takıntılardan, olumsuz düşüncelerden ve duygulardan vazgeçerek bulabilirsiniz. Ve Tanrı’yı ​​bulduğunuzda o sessizlikte olacak. Tanrı’yı ​​içinde bulacaksın. 


Tanrı sevgidir ve ne zaman sevgi dolu bir şefkatle uzandığınızda Tanrı’yı ​​ifade edersiniz, Tanrı gerçektir ve ne zaman gerçeği ararsanız Tanrı’yı ​​ararsınız. Tanrı güzelliktir ve ne zaman bir çiçeğin veya bir gün batımının güzelliğine dokunursanız, Tanrı’ya dokunuyorsunuz. Tanrı, her şeyi yaratan, her şeyi sürdüren, birbirine bağlayan ve herkese hayat veren zekadır. Evet, Tanrı her şeyin özüdür – öyleyse siz Tanrı’nın içindesiniz ve Tanrı sizin içinizdedir – Tanrı’nın olmadığı yerde olamazdınız. Her şeye nüfuz etmek Tanrı’nın yasasıdır – fiziksel yasa ve ruhsal yasa. Buna uymazsanız mutsuzluk hissedersiniz: Tanrı’dan ayrı hissedersiniz. Buna itaat ederseniz uyum hissedersiniz: Tanrı’ya yakın hissedersiniz. İlahi kanunla uyum içinde yaşarken, kendinizi Tanrı’ya daha yakın hissedecek ve daha çok seveceksiniz. 


Hepimizin kolektif olarak anlama kapasitesinin ötesinde olan her şeyi bir araya topluyoruz ve tüm bu şeylere birlikte verdiğimiz bir isim Tanrı’dır. Bu nedenle Tanrı, yaratıcı güçtür, sürekli değişime motive eden güçtür, evreni fiziksel ve ruhsal yasalar, hakikat, sevgi, iyilik, nezaket, güzellik, her zaman mevcut olan, her şeyi kapsayan genel zekadır. evrendeki her şeyi birbirine bağlayan ve evrendeki her şeye hayat veren öz veya ruh. 


Kendinizi gerçekten tanıyorsanız, Tanrı’nın çocuğu olduğunuzu bilecek ve Tanrı’nın farkına varacaksınız.


Tanrı, hayatı Tanrı tarafından yönetilen herkes aracılığıyla konuşur.


Hacca başlamak için çok güçlü bir iç motivasyonum veya çağrım vardı ve tüm arkadaşlarımın tavsiyesine karşı çıktım. İsteğimi Tanrı’nın iradesine teslim ettiğimde, kendimi manevi gerçeğin alıcısı olarak seçtim. Sen de yapabilirsin. Hepimiz aynı potansiyele sahibiz. Tanrı arayan herkese açıklanır, Tanrı dinleyen herkesle konuşur. İradenizi Tanrı’nın iradesine teslim ettiğinizde çok yoğun bir hayata ve çok güzel bir hayata girersiniz. 


Tanrı’yı ​​ilahi bir okyanus ve siz özgür iradeyle bir damla olarak düşünün. Okyanustan ayrı kalmayı seçebilirsiniz – ama mutlu olmayacaksınız. Okyanusun bir parçası olmayı seçebilirsiniz, bu durumda özgür iradenizden vazgeçersiniz, ancak Tanrı’nın iradesine uygun hareket etmek hoş bir şekilde mutlu olacaksınız. Şimdi kendinizi Tanrı’nın bir parçası ve büyük ölçüde Tanrı ile bir bütün olarak algılayacaksınız. 


Tanrı, evrenin onsuz var olamayacağı yaşam gücüdür. Tanrı, fiziksel ve ruhsal evren boyunca ifade edilir. 


Yaşamınızı, hepimiz için aynı olan Tanrı’nın kanunlarıyla uyumlu hale getirerek Tanrı ile bir ilişki kurabilirsiniz. Ve her insan ruhu için benzersiz olan ilahi plandaki rolünüzü bularak ve ona uyarak. 


Tanrı ile iletişim, Tanrı’nın sizin içinizde ve çevrenizde olduğunu derin bir içsel bilmedir. Tanrı, içindeki durgun, küçük ses aracılığıyla ‘konuşur’. 


Tanrı’nın varlığının sürekli farkında olarak yaşarken nasıl yalnız hissedebilirim? Seviyorum ve insanlarla birlikte olmaktan zevk alıyorum, ancak yalnız olduğumda Tanrı ile yalnız kalmaktan zevk alıyorum. 


Tanrı benim kalkanımdır. İlahi Plan’da tesadüf yoktur ve Tanrı bizi gözetimsiz bırakmaz. Kimse büyük bir sevgi ve büyük bir inançla alçakgönüllülükle ve zararsız yürüyenler kadar güvenli yürümez. 


Aslında ateist diye bir şey yoktur, çünkü o kişinin içinde, uyandığında Tanrı’ya yakın hissedecek olan ilahi doğa vardır. Kendilerine ateist diyenler var. Bazıları için Tanrı’yı entelektüel olarak yaratıcı güç, sürdürme gücü, değişime yönelik motivasyon, genel zeka, gerçek olarak tanımladım ; duygusal olarak aşk, iyilik, nezaket, güzellik; ruhsal olarak, evrendeki her şeyi birbirine bağlayan ve evrendeki her şeye hayat veren, her zaman mevcut, her şeyi kaplayan öz veya ruh olarak. 


Neden torununuzun Tanrı ile dolu bir dünyada doğduğunu düşünmüyorsunuz? Tanrı’nın kanunu sürekli olarak uygulanmaktadır, çünkü her şey uyumsuzdur, çünkü her şey uyumsuzdur. Gördüğümüz karanlık, uyumsuz şeylerin parçalanmasıdır. “Tanrı ölmedi, o da uyumuyor. . . yanlış başarısız olur, doğru galip gelir. . . yeryüzünde barış, insanlara iyi niyet. ” Tanrı’nın sonunda galip geleceğinden nasıl şüphe duyulabilir? Bu sadece ne kadar çabuk bize bağlı. 

http://www.wsharing.com/WSquotesPeacePilgrimGod.htm SİTESİNDEN ÇEVİRİLMİŞTİR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.