Danimarka Maske Çalışması: Fayda Yok!!!

Yüz maskelerinin, türünün ilk örneği olan koronavirüs enfeksiyonuna karşı gerçek dünyadaki etkinliği üzerine yapılan Danimarka randomize kontrollü çalışma , Annals of Internal Medicine bülteninde yayınlandı . Beklendiği gibi, deneme yüz maskesi takmanın istatistiksel olarak önemli bir yararı bulamadı . Çalışmada “% 98 filtrasyon oranına sahip yüksek kaliteli cerrahi maskeler” kullanıldı.

Politik nedenlerden ötürü, üç büyük dergi daha önce Danimarka çalışmasını yayınlamayı reddetmişti .

Bu arada, ABD’li araştırmacı Yinon Weiss, çeşitli ülkelerde ve ABD eyaletlerinde maske yetkileri ve koronavirüs enfeksiyonları hakkındaki çizelgelerini güncelledi. Grafikler, maske yetkilerinin hiçbir fark yaratmadığını veya hatta ters etki yapabileceğini gösteriyor.

Koronavirüs enfeksiyonundan kaçınmak isteyen kişiler, enfekte olabilecekleri durumlardan kaçınmalıdır. Bu tür durumlardan kaçınamazlarsa ve yüksek riskli bir gruba aitlerse, profilaktik ve erken tedavi seçeneklerini doktorlarıyla tartışmaları gerekir ; bu, uluslararası çalışmalara göre ciddi hastalık ve hastaneye yatma riskini% 90’a kadar azaltabilir.

Danimarka çalışması : Danimarkalı Maske Kullanıcılarında SARS-CoV-2 Enfeksiyonunu Önlemek İçin Diğer Halk Sağlığı Önlemlerine Maske Önerisi Eklemenin Etkinliği. Rasgele Kontrollü Bir Deneme.

 

Danish Mask Study: No Benefit

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.