Grip Aşısı Yaptırıyorsanız İki Kez Düşünün: Grip Aşısı Yapılmaması İçin 9 Neden!!

Bu haber : ” https://www.vaccines.news/2020-10-18-reasons-not-to-get-a-flu-shot.html ” sitesinden Google Translate çevirisi kullanılarak alıntılanıp paylaşılmıştır. Siteden ve sitenin yayınladığı sitelerden farklı ve daha birçok bilgiyi edinebilirsiniz. Öğrenmenin sınırı yoktur. Bilgi paylaştıkça çoğalır. Bilgi paylaştıkça güzelleşir.

Grip mevsimi yaklaşırken ve herkesin bu tehlikeli aşıyı yakalama çabası ciddiyetle başlarken, mümkünse neden kaçınmanız gerektiğini hatırlatmanın zamanı geldi. İşte NaturalHealth365 tarafından belirlenen bu çekimin yarardan çok zarar verebileceğinin dokuz iyi nedeni .

Alzheimer riskinizi artırır.

Sevdiğiniz birinin Alzheimer hastalığından geçtiğine şahit olduysanız, bunun ne kadar yıkıcı olabileceğini bilirsiniz ve muhtemelen bundan kaçınmak için elinizden gelen her şeyi yapmak istersiniz. Arka arkaya üç ila beş yıl boyunca grip aşısı yaptıranların, aşı olmayanlara göre Alzheimer hastalığına yakalanma riskinin 10 kat daha fazla olduğunu gösteren yeni bir araştırmaya göre, grip aşılarından kaçınmak, olasılıklarınızı düşürmenin bir yoludur.

Bilinen bir nörotoksin içerir.

Belki de grip aşısı olmamanın en iyi nedenlerinden biri, cıva bazlı koruyucu Thimerosal formunda bilinen bir nörotoksin içermesidir . Bu toksinin insanlarda kullanım için hiçbir zaman kanıtlanmış güvenli bir miktarı olmamıştır ve ABD’deki tıp otoritelerinin niçin grip aşısında kullanılmasına izin vermesi hayatın en büyük gizemlerinden biridir – ancak paranın işin içinde olduğundan şüpheleniyoruz.

Grip aşıları gelecekteki grip versiyonlarını daha güçlü hale getirebilir.

Grip aşısının sürekli kullanımı, aslında grip virüsünün mutasyona uğramasına ve daha güçlü ve tedaviye karşı daha dirençli hale gelmesine neden olabilir, antibiyotiklerin aşırı kullanımı sayesinde gördüğümüzden farklı değildir.

Grip aşıları insanlara yardım etmekten çok para kazanmak için tasarlanmıştır.

Her yıl kimin grip aşısı olacağına karar vermekten sorumlu 15 üyeli panel, Bağışıklama Uygulamaları Danışma Kurulu, ilaç sektöründe finansal yatırım yapan üyelerle doludur. Öyleyse, herkesin her yıl tehlikede olan tüm para göz önüne alındığında grip aşısı yaptırmasını tavsiye etmeleri şaşırtıcı olmamalı.

Narkolepsiye neden olabilir.

Finlandiya’da yapılan bir çift çalışma, 800 çocukta grip aşısı ile narkolepsi gelişimi arasında bir bağlantı olduğunu ortaya koydu; diğer Avrupa ülkeleri de böyle bir ilişki tespit etti. Bu merkezi sinir sistemi bozukluğu, kişilerin gün içinde aşırı uykululuk yaşamasına ve ani uyku ataklarına neden olur.

Grip virüsünü saçıp başkalarına geçirebilirsiniz.

Çalışmalar, sprey sis grip aşısının insanların grip virüsünü yaymasına neden olduğunu göstermiştir. Araştırmaya göre, aşı olanların yüzde 80’i aşı olduktan sonra yaklaşık 7,5 gün virüsü saçacak. Hasta hissetmeseler bile, bu süre zarfında etrafındakilere bulaşıcıdırlar.

Antibiyotik içerir.

Antibiyotik direncinin halk sağlığı için çok ciddi bir tehdit oluşturduğu bir zamanda, nüfusu antibiyotik içeren (sözde aşıların üretimi ve depolanması sırasında bakterilerin büyümesini durdurmak için) ve yararlı olanları öldüren bir aşı yaptırmaya teşvik etmenin bir anlamı yoktur. Vücudunuzdaki bakteriler sizi hastalıklara karşı savunmasız kılar.

Yenidoğan ölümlerini artırır.

Hamile kadınların iki grip aşısı yaptırmalarını öneren kılavuzların yayınlandığı yıl olan 2012, o yıl neonatal ölüm sayısında yüzde 4.250 artış oldu. Bu, tüm hamile kadınların aşı olma konusunda iki kez düşünmesini sağlayacak büyük bir artış.

Gribe karşı bile koruma sağlamayabilir.

Yukarıdaki nedenlerin tümü sizi grip aşısından uzak tutmaya yetmediyse, şunu düşünün: Aşı, bu yıl gripten sizi alıkoyacak hiçbir şey yapmayabilir. Grip aşısı yapan şirketler, her yıl hangi türlerin baskın olacağını tahmin etmek zorundadır ve genellikle bunu doğru yapmazlar. Bu, hiçbir fayda sağlamadan tüm riski üstlenebileceğiniz anlamına gelir.

Grip olmak hiç eğlenceli değil ama grip aşısı olmak daha da kötü olabilir. İyi dengelenmiş bir diyetle bağışıklığınızı sürdürmeye çalışın ve grip aşısının tüm risklerini üstlenmek yerine hastalanmamak için grip mevsiminde ellerinizi sık sık yıkayın – ki bu sizi zaten korumakla sonuçlanmayabilir!

Bu makalenin kaynakları şunları içerir:

NaturalHealth365.com

NaturalNews.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.