Korona Mitleri ?!

(Yalnızca Almanca) Geleneksel medya, çeşitli korona mitlerini yaymaya devam ediyor. Bir seçim:

  1. “Sadece Corona ile yoğun bakım ünitelerinde aşırı yük var.” Yanlış : Çoğu güçlü mevsimsel grip dalgası, hastaların reddedilmesi ve ameliyatların ertelenmesi dahil olmak üzere yoğun bakım ünitelerinin aşırı yüklenmesine neden olur .
  2. “Sadece Corona ile huzurevlerinden insanlar yoğun tedavi görmüyor.” Yanlış : Corona’ya kadar , medya ve bakıcılar, çok yaşlı insanlara yönelik çoğunlukla tartışmalı yoğun muamelenin hala kâr getirmesine rağmen eleştirdi .
  3. “Kilitlenme ekonomi için daha iyidir.” Yanlış : IMF analizine göre, kilitlenme ne kadar zor olursa, ekonomik çöküş de o kadar güçlü olur ( grafiğe ve çalışmaya bakın ). BM ve WHO’ya göre, kilitlenmeler dünya çapında yüz milyonlarca insanı tehdit edecek veya yok edecek.
  4. “Kilitlenme olmasa bile, insanlar korktuğu için ekonomik bir durgunluk olur.” Yanlış : Korku öncelikle medya tarafından yaratıldı. İsveç ve Beyaz Rusya gibi ülkelerde toplum, kilitlenme ve maskeler olmadan büyük ölçüde normal işliyordu .
  5. “Yalnızca Corona ile uzun süreli semptomlar vardır.” Yanlış : Akut sonrası korona gerçek ve çok ciddi bir sorundur, ancak aynı zamanda şiddetli veya pandemik influenzadan da bilinen post-viral sendrom çerçevesindedir .

Corona, 20. yüzyılın en hafif grip salgınları ile oldukça karşılaştırılabilir olmasına rağmen , geleneksel medyanın çoğunun , üsleri Corona’yı politik ve ekonomik bir “Yeni Normal” ve “Büyük Sıfırlama” için kullanmak isteyen ağlara tam olarak entegre edildiği akılda tutulmalıdır. Yüzyıl (1957 ve 1968).

 

Corona-Mythen

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.