Farkhunda, Ayşe ibrahim duhulov’a ne olduğunu biliyor musunuz? Ya diğerlerine?

Yazıyı yayınlamadan önce şunu söylemek istiyorum: Keşke Farkhunda’nın taşlandığı zamanda onun yanında olsaydım, hayatım sonlanacaksa da bu kadının yanında olup oradaki kalabalıktan birkaçınının kafasına taş fırlatarak sonlansaydı deyip dururum hala hatırladığımda.

DİLİMİN UCUNCA ÖYLE KELİMELER VAR Kİ, KONUŞSAM NE MÜSLÜMANLIK BIRAKIRIM NE İNSANLIK.

Bu kadın ya da bir başkası fark etmez. Hepimiz hepimizden sorumluyuz. Lafı kesin. Hiçbir işe yaramayan boş dualarınızı kesin. Kendinizi tanımlamayı bırakın. Boş ritüelleri bırakın artık. İşte dünyayı getirdiğimiz nokta bu!

Hepimiz suçluyuz…Bu kadar NETTT!

 

Bunu izleyin ne demek istediğimi anlayacaksınız(kendinize gelin):

 

Ve bu kızın ağlayışlarında cehennem olsun insanlar:

 

 

Günah çıkartan, aradan sıyrılıp suçsuz ayaklarına yatan olursa, onlar da yerin dibine batsın!

 

Destekleyiniz youtube kanalı olanlar:

RAWA Afganistan

https://www.youtube.com/user/rawa77/featured

 


 

Uluslararası Af Örgütü, Somali?de İslamcı militanların elinde olan güneydeki Kismayo kentinde taşlanarak öldürülen ve 23 yaşındaki bir kadın olduğu belirtilen kişinin, aslında 13 yaşındaki bir kız çocuğu olduğunu açıkladı. Ayşe İbrahim Duhulov isimli kız çocuğunun, üç kişi tarafından tecavüze uğradığını söylediği için zina ile suçlandığını belirten örgüt, zavallı kızın bin seyircinin bulunduğu bir stadyumda recm edilerek öldürüldüğünü duyurdu (Hürriyet, 2 Kasım 2008).

 

Ayşe, 27 EKİMDE KİSMAYO’DAKİ BİR STADYUMDA BİNLERCE KİŞİNİN GÖZLERİ ÖNÜNDE, BOĞAZINA KADAR TOPRAĞA GÖMÜLMÜŞ HALDE, 50 ERKEK TARAFINDA TAŞLANARAK ÖLDÜRÜLDÜ!!!

 

Bu bana Farkhunda yı hatırlatıyor. Öğretmen kız, sapık mollaların, tarikat, mezhep bozuntularının düzenine çomak soktuğu için, allahu ekber nidalarıyla iftira atıldı, dövüldü, taşlandı, arabayla üzerinden geçildi, yakıldı. Bu kadını ve nicelerini dua ile kurtaramazdı hiç kimse. Namaz ile kurtaramazdı. Ancak ve ancak Salat ile kurtarabilirdi. Müşrikler pisliktir. Ve müşriklerle, ancak ve ancak dayanışma yoluyla, fıtratımızdaki din ile mücadele verebiliriz.

Töreden polis bile kurtaramadı. Eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla polise sığınan 19 yaşındaki kadın boşandığı gün öldürüldü. Genç kadının kocası gözaltına alındı, annesi ise damadının eve kuma getirmek istediğini ileri sürdü. Töreler ve kadın cinayetleri? Sivil toplum kuruluşları isyan bayraklarını kaldırsa da, şiddet mağdurları kadınlar eşlerinden boşansa da, töre için işlenen kadın cinayetlerine her gün bir yenisi daha ekleniyor. Ağrı’nın Doğubeyazıt ilçesinde eşinden şiddet gördüğü iddiasıyla polise sığınan bir kadın, kimliği belirsiz kişi veya kişilerce öldürüldü. İlçenin Kalus köyü yakınlarında bir kadın cesedi görenler, durumu Jandarma Komutanlığı ekiplerine bildirdi. Olay yerinde inceleme yapan Jandarma Komutanlığı ekipleri, cesedin Özlem Arslan’a ait olduğunu ve yakın mesafeden silahla öldürüldüğünü tespit etti?(Taraf, 18 Ekim 2008). Bir başka haberde ise eşinden sürekli dayak yediği için önce polise sığınan ama “barıştırılıp” evine yollanan Özlem Arslan, bir dere yatağında ölü bulundu. 19 yaşındaki Özlem Arslan’ın yakın mesafeden başına ateş edilerek öldürüldüğü anlaşıldı, denmektedir (Radikal, 18 Ekim 2008).

Babası tarafından tacize uğrayan, ağabeyleri tarafından tehdit edilen Türkan A. vahşice öldürüldü. Kızını ölü halde bulan anne, “eve gittiğimde kocamı kanlı elbiselerle evden ayrılırken gördüm” dedi. Oysa Türkan A. polise kendisini koruması için başvurmuştu. 4320 sayılı yasaya göre, polisin onu koruması zanlıları da gözaltına alması gerekiyordu. Yapmadı. Şimdi bu kızın katili, onu öldüren mi? (Taraf, 2 Kasım 2008).

Sivas’ın Zara ilçesinde başı ezilerek öldürülen 12 yaşındaki Nur Şen dün öfkeli bir törenle toprağa verildi. Cemevinden mezarlığa uzanan beş kilometrelik yolu yürüyen çoğu genç kız ve kadın yaklaşık 3 bin kişi ?katil bulunsun, idam edilsin? diye slogan attı (Radikal, 2 Kasım 2008).

Bursa’da 14 yaşındaki H.T.’yle cinsel ilişkiye girdikleri iddia edilen ve yaşları 25-65 arasında değişen yedi kişi gözaltına alındı (Radikal, 2 Kasım 2008).

Bu konudaki örneklerin, inançlı gibi gözüken inançsız insanların yol açtığı bu rezil, iğrenç, mide bulandırıcı durumların yaşanmaması için ne yapılmalı? Dua mı, namaz mı…HAYIR.

Bu kadınlar öldürülürken, tacize uğrarken, yaşamları karartılırken ALLAH bunları görüyordu. NEDEN YARDIM ETMEDİ SİZCE? ADAM AKILLI ŞU SORUYU SORAMAYAN İNSANLARIN boş din muhabbetlerinden BIKTI artık insanlık!

Onlar bir yapıya dönüp atalar dininin ritüellerini, namazı bilmem neyi kılmaya, sürdürmeye devam etti, dua etti onlar için, ağladı, göz yaşları döktü…

Ama sonuç şu ki: Allah bu ciddiyetsizliklere KANMIYOR.!!!

ALLAHI ASLA KANDIRAMAZ HİÇ KİMSE!!! Bunu unutmayın.

Facebookta El ilaha çağrı sayfasında çok düşündürücü bir yazı var. Temiz akıl sahiplerine…

Dua’mı dediniz güldürmeyin beni.

Onca mazlum, gariban, yoksul ve zulme uğrayan sıkıntı içerisindeyken sen Dua?mı ediyorsun.

Sen sadece, kendi imanını ve itikadını kurtarmaya çalışarak kurtuluşa ereceğini mi ZANnediyorsun.

Dua mı ediyorsunuz bre gafiller.

Hala daha ”Namaz dinin direğidir mi diyorsun.

Onca mazlum zulme uğrarken, yanında olmuyorsun, destek olmuyorsun da, Salat’ı namaz’a indirgeyerek, kendini kurtaracağını mı ZANnediyorsun.

Ağızını mır mır oynatırken Dua etmiş olduğunu mu ZANnediyorsun.

Allah’ın, O yüce Yaratıcının: Yolda kalmışlara, yoksullara, yardıma muhtaçlara, yetimlere, öksüzlere, ihtiyacı olanlara. Yardım edin, destek olun, beraber olun, en sevdiklerinizden verin, paylaşın

dediği halde, siz Dua’mı ediyorsunuz.

Allah’ım sen onlara yardım et, destek ol mu diyorsunuz.

Yazıklar olsun size, yazıklar.

Çok mu agresif ya da, sert geliyor üslubum. Size daha kötüsünü söyleyeyim mi.

Hac Suresi 72. Ayet: Onlara âyetlerimiz apaçık okunduğu zaman, inkârcıların yüzündeki hoşnutsuzluğu hemen fark edersin. Neredeyse, kendilerine âyetlerimizi okuyanlara saldıracaklar. De ki: Size bundan daha kötüsünü haber vereyim mi. Allah’ın inkâr edenler için belirlediği ateş. Gidilecek ne kötü bir yerdir.

 

Rabbim, Kuran’ı, Salat ve Dua yı anlayabilmeyi. Anlayabilecek ve anlatabilecek nesiller yetiştirmeyi.

Vahye uygun yaşayıp, yaşatabilmeyi.

Salat’ı İkameyi, devamlılığı nasıp etsin İnşAllah

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.