Tanrı nasıl bulunur, İsa tanrı mı, Tanrıya daha yakın olmak, Nasıl Hristiyan olunur, Allah var mı, beni ikna edin

“Tanrı nasıl bulunur, İsa tanrı mı, Tanrıya daha yakın olmak, Nasıl Hristiyan olunur, Allah var mı, beni ikna edin”

Yazılarıyla dikkatleri üzerine çeken reklamları görmüşsünüzdür. Google Adsense reklamlarını sitelerine yerleştiren kullanıcılar genellikle bu tür reklamların karşılarına çıktıklarına şahit olurlar. Tabii ki siteye giren insanlar da bu tür reklamları, site sahiplerinin kendilerinin yerleştirdiklerini düşünür. Fakat bu yanlıştır. Benim sitemde de çoğu kez çıkmaktadır.

 

Burada aslında bu türden reklamların çıkması değil sorun olan. Bence gayet isteyen istediği gibi reklam verebilir(genel ahlak yapısını olumsuz etkileyen, rahatsız edici vs vs vs durumlar dışında). Kaldı ki böyle yazılarla verilen reklamların amacı ne olursa olsun “Müslüman mahallesinde salyangoz satmak” deyiminin tam olarak oturduğu bir konumda kalmaktan öteye gitmeyecektir benim düşüncem.

 

Bu ülke topraklarında yaşayan insanların böyle propagandalara ihtiyacı yok ki. Doğuştan herkes Müslüman(?) olarak doğuyor zaten. Müslüman olarak dediysem de hani söz gelimi. Herkes atalarının devam ettirdiği dine(atalarının dilinde Müslümanlık)yapışmış, sorgusuz sualsiz itaat ettirilmiş bir yaapıya sahip olacak şekilde yetiştiriliyor.

 

Bana bu yazılar itici gelmiyor. Dolayısıyla ben TANRI değilim. Din benim değil. Dolayısıyla Kuran okuyan bir insanın aklına gelecektir hemen ayetler(öyle her şeye her önüne gelene müdahale yetkisini vermiyor Allah) Ve İslam karşıtı olanların da İslam karşıtı olmalarının bir mahsuru yok. Hıristiyan karşıtı olanların da öyle olmasının bir mahsuru yok. Sadece karşılıklı saygıya dayanması koşulu. Basit ama aynı zamanda da kendilerini yetiştirmemiş beyinler için zor bir sorumluluk. Bunlar bana kalırsa boş ve yararsız düşünce akımlarıdır. Karşısındaki insanın fikirlerine ve yaşam tarzına saygı duymayan insanlar genelde bu tür söylemlere çok takılırlar.

Mesela: “Burası Müslüman bir ülke kardeşim, burada misyonerlik yapamazsınız. İslam karşıtlarına müsaade etmeyin, bunlar din düşmanı vs vs.”

 

Yani nereden bakılırsa bakılsın elinde kalacak söylemler.

İnsanlar aynı fikirde olmak zorunda değil.

İsa’yı tanrı olarak kabul edenlerin fikirlerine de saygı duymak gerekir.

Muhammed’in sakalına tapanlara da.

Kabeye dönüp bir takım hareketler yapıp Allaha kulluk yaptığına inananlara da,

Buddha’ya dönüp bir – takım hareketler yapıp kulluk yapanlara da.

 

Yani bu dünya kimsenin malı değil. Ve kimse Tanrı değildir(benim düşüncem). Ama dediğim gibi Muhammed’i ilahlaştıranlar da olacak, İsa’yı ilahlaştıranlar da. Bugün camilerde imam “Kainat Muhammed’in yüzü suyu hürmetine yaratıldı, Sen olmasaydın alemleri yaratmazdım sözde kutsi hadisi …”vs dediği zaman boynu bükük tepkisizler, birileri İsa’ya tanrı rolü verip o düşünceyi yaymaya çalışınca neden tepki veriyorlar?

 

Günde beş vakit ezan dinletilip Arap-İslam Propagandası yapılmıyor mu yüzyıllardır?

Burası Müslüman çoğunluğun yaşadığı bir ülke, Müslüman bir ülke değil(ülkeler Müslüman olamaz ya da hıristiyan ya da başka bir din, ancak bireyler dini inanç sahibi olur) ve her çeşit inanca saygılı olmak zorunda herkes!

 

(Ben olmak zorunda değilim mi diyorsun? O zaman aşağıdakileri bir okumalısın.)

Gevur, kafir denilen insanların bulduğu buluşları kullanıp duruyorsun.

Adamların bilgisayarları, cep telefonları, mutfak araç gereçleri, mağazaları, geliştirdikleri internet ortamları vs.

her şeylerini kullanıp duruyorsun. Ve bu adamların çoğunluğu da Hıristiyan. O zaman onlar da sana saygı duymaz ve önüne çıkan her reklamda, her girdiğin sayfada, her kullandığın maddede bir propaganda görmek duymak zorunda kalırsın.(isteseler yaparlar gıkını bile çıkaramaz kimse) Bence gerek yok böyle şeylere. Ne sen tepki verdin diye Müslüman ya da iyi bir insan oluyorsun, ne de başkaları böyle şeyler paylaştı diye din düşmanı, kafir oluyor.

 

Yargılamaları bırakalım artık. Tanrıcılık oynamayı bırakalım. Çalışacak yapacak çok şey var dünyada. En önemlisi de yaratılıştaki düzeni anlamak, korumak. Ve dünyadaki hiçbir insanın konusu aslında bunlar değildir. Her yüzyılda insan onurunun ayaklar altına alındığı bir yaşam burası.

 

Tüm bunlar olurken, oturup saçma sapan şeylere takılı kalmanın bir yararı yoktur düşüncesindeyim.

 

www.bizbilinci.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.